Çıraylar Cam Hakkında

1969

 

Kuruluş

1969 yılında Çıray Ticaret olarak Fahrettin Çıray tarafından cam ve inşaat malzemeleri sektöründe Konya’da faaliyete başlamıştır.

1997

 

Büyüme

Kurulduğu yıllarda inşaat sektöründe perakende cam ve inşaat malzemeleri satışı ile gelişimini sürdüren Çıray Ticaret 1997 yılında ÇIRAYLAR CAM İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ olarak kurumsallaşmış ve Konya bölgesinde sektörel bir firma olmuştur.

1998

 

Gelişme

1997 yılında bölge ihtiyacını karşılamak amacıyla ısı yalıtımlı çift cam tesisini üretime açmıştır. Bunun yanında pvc alanında faaliyet gösterecek olan, pvc aksesuarları ve pvc destek sacı toptan satış bölümü 1998 yılında Türkiye ve dünya çapında lider olan birçok firmanın bölge bayiliklerini alarak hizmete açılmıştır.

2000

 

Kurumsal

Satış ve faaliyet alanını büyütmeye devam eden firmamız 2000 li yılların teknolojisini de yakından takip ederek 2001 yılında 2500 m2 kapalı alanda yeni fabrikasına geçerek tam otomatik jumbo cam kesim hattının birincisini faaliyete geçirmiştir.

2003

 

Yetkili Bayiilik

2003 yılında sektördeki gelişmeleri gözönünde bulundurarak bölge ihtiyacı olan Şişecam Düzcam Yetkili Satıcılığını ve Isıcam yetkili üreticiliğini almış, Isıcam üretimine ve toptan cam satışına bölge bayi olarak halen devam etmektedir.

2004

 

Kapasite Artırma

2004 yılında ise İkinci Jumbo Cam kesim hattını ve İkinci Isıcam üretim tesisini faaliyete geçirerek üretim kapasitesini artırmıştır. Müşterilerine hizmeti ilke edinen firmamız bölgesinde ilk temper hattını 2006 yılının Kasım ayında faaliyete geçirmiştir.

2007

 

Alüminyum Sektörüne Giriş

2007 yılında da dünya firmaların bayiliklerini almaya devam eden firmamız alüminyum satışlarına 2007 yılının ikinci altı ayında başlamıştır.

2008

 

Tesis Arttırımı

2008 yılının başlarında ise üçüncü ısıcam üretim tesisini devreye sokarak müşterilere verdiği hizmeti bir kat daha arttırmıştır. Firmamız 20.000 m² açık alanda 16.000 m² kapalı alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

2018

 

Üretim Kapasitesi Artırma

2018 Yılı itibariyle Afyon Fabrikamız Üretime Başlamış Olup Jumbo Isıcam Hattı Lamine Kesim Hatları Kurulmuştur.

Kalite Çevre ve İş Politikamız

  • Isıcam,Temperli cam,lamine cam ve diğer cam ürünleri üreten bir firma olarak;
  • Ürün kalitemizi etkileyecek teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kendimizi sürekli yenilemek ve iyileştirmek,
  • Yasal ve mevzuat şartlarına ve standartlara uyum sağlayarak güvenilir,kaliteli ve çevre dostu  ürünler üretmek,
  • Firmamızın tüm çalışanları, müşterileri ve tedarikçilerinin ihtiyaç ve beklentilerine duyarlı olmak ve karşılamak, karşılıklı işbirliği ve güvenle çalışmak,
  • Firmamızda kalite, çevre, sağlık ve güvenlik riskleri analiz edilerek daha iyi bir firma haline gelmesini, eğitimlerle kalite, çevre ve İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesi sağlamak,
  • Sürdürülebilir kalkınma yaklaşımı doğrultusunda teknik, ekonomik ve ticari değerlendirmeler sonucu hammaddenin etkin ve verimli kullanımı ile son ürünea kadar kontrollü şartlar altında üretim sağlayarak doğal kaynaklarımızı korumak Atıkları kaynağında azaltmak, geri kazanımı geliştirmek ve teşvik etmek, toplayıp bertaraf etmek,
  • Kalite, İş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde oluşabilecek acil durum risklerini azaltarak, sağlık güvenlik ve çevre bütünlüğünü korumak politikamızdır.

Üretim Sertifikaları

Sertifikalar

CE Belgelerimiz

TSE Belgelerimiz

Cam İşleme Sertifikalarımız